Üsküdar tam bir balık cenneti!

üsküdar tam bir balık cenneti

Üsküdar tam bir balık cenneti! Üsküdar’da hafta sonları olta sallamak ustalık işidir. Her şeyden önce balık merasını önceden keşfetmiş olmanız lazım, barbunya merası mı ,çinekop mu ,istavrit mi kefal mi , yer seçimi çok önemli. Tabi bu keşfedilmiş yerde olta sallayabilme lüksüne sahip olmakta… Bunun için sabahın erken saatlerinde orada olmalısınız.

Akşamdan ekipmanlarınızı hazırlamadıysanız sürprizlere açık olun. Takımınız bir motorluya takılabilir ve hatta tecrübesizseniz makaranızdaki tüm misinayı bitirlebilirsiniz. Ve orada size iştahlı bir şekilde göz gezdiren seyyar satıcılara yem olabilirsiniz. Bu satıcılar fahiş fiyattan kurşun, çapari takımı, ve çok çeşitli balık avı malzemesi satmaktadırlar.Bu arkadaşlara yem olmak istemessiniz, biz olduk ta:) tecrübeyle sabittir.

Biraz iç taraflarda av malzemesi satan yerler mevcuttur.Gayet uygun fiyatlara canlı yem , sahte, rapala, jig ,misina ,kamış vb gibi istediğiniz takımları bulabilirsiniz. Herşeyi halletiyseniz virabismillah deyip oltanızı sallamadan önce arkanızı kontrol edin çünkü takımınızın arkanızda olan birine takılma olasılığı çok yüksektir. Malumunuz burası İstanbul!

Oltanızı sallarken aynı zamanda arkanızda işleyen düzeni bozmamanız gerekir. Siz orda balık balık tutma çabası içerisindeyken bir aile sahilde yürüyüşe çıkmış olabilir. Dikkatli olun ve keyifli bir gün geçireyim derken keyfinizden olmayın, haydi Rastgele! Üsküdar günlüğü.

SON 9 YAZI

EN ÇOK OKUNAN YAZILAR

Sorry. No data so far.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
İdris Kaymazalp
İdris Kaymazalp
1 yıl önce

Admin gerçekten Üsküdar için balık cenneti diyebiliriz. Muhteşem noktalar var balık tutmak için. Paylaşım için tebrikler..