Üsküdar balık durumu

üsküdar balık avı raporu

Üsküdar’da ne tutulur?

Üsküdar İstanbul’un en ulaşılabilir noktalarından birisi olduğu için balıkçıların vazgeçilmez alanlarınının başında gelmektedir.

Eşek İstavriti

Üsküdar sahili boyunca çeşitli meralar bulunmakta. Üsküdarda boğaz akıntısı sayesinde çeşitli balıklar alınabilmektedir. Hangi balıkları tutabilirim

Üsküdar iskelesinde(marmaray önü) Çapariyle veya yemli istavrit, gündüzleri çapari geceleri ise yemli halde çinekop ve sarıkanat,öğlen 4 ten sonra Eminönü vapurlarının kalktığı yerin hemen yanında Barbun balığı, tüm sahil boyunca zargana ve kefal, yine aynı şekilde radar ile iskele arasında izmarit balığı, radarın önünden kaşık veya rapala ile palamut, lüfer ve sarıkanat alınabilmektedir.

Dikkat edilmesi gerekenler


Üsküdar balıkçıların çok uğradığı biryer olduğu gibi ziyaretçilerin de çok olduğu bir yerdir. Bu sebeple olta atılırken çok kalabalık, özellikle pazar günleri ana baba günü olduğu söylenebilir.

Üsküdar sahilinde dip nasıldır?

Üsküdar marmaray önünde dip oldukça düz ve kumdur. Bu sebeple oltamız dibe takılıp kopma ihtimali çok azdır. Radarın önünde ise dip çok kayalık ve engebelidir bu sebeple acemiler için çok risk barındırır. Acemi iseniz ve radarın önünde kaşık veya rapala atacaksanız en ucuz olanları kullanmanızı hatta takımınızı kurmadan boş şekilde sadece kurşun atmanızı öneriyorum.

Radarın önündeki balık tutan arkadaşlar çok profesyonel olup oltanızın onlarla karışmasına aşırı tepki verebilir bu yüzden marmaray önünde şansınızı deneyebilirsiniz. Emin olun oradaki balıkçılar hiç bişey demiyeceklerdir.

SON 9 YAZI

EN ÇOK OKUNAN YAZILAR

Sorry. No data so far.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
5 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
barakuda48
barakuda48
1 yıl önce

Şuan hangi balıklar çıkıyor Üsküdarda?

kmnd10
kmnd10
1 yıl önce
Reply to  barakuda48

İstavrit, çinekop , sarıkanat , lüfer

yavuz
yavuz
10 ay önce

Teşekkürler. Şu sıralar akşam üstü gitsek çapariyle istavrit alınabilir mi?

Cetin Bozkurt
Cetin Bozkurt
7 ay önce
Reply to  yavuz

Merhaba Su ürünlerini avlamak icin ehliyet yapmak istiyorum Kendim Almanyada yasiyorum uluslar arasi ehliyet Nasil alabilirim nerelerde yapilir Türkiyenin Her vilayetinde yapiliyormu Neler lazim bu hususda yardimci olursaniz memun olurum Emekliyim Bulundugum Sehirde Balik tutmak vakit gecirmrk istiyorum
Tesekürederim Saygilarimla
Cetin Bozkurt