LRF Başlangıç İçin Kamışlar

LRF başlangıç kamışları

Selamlar hobidaşlar ben Balikolik, bugün sizlere Lrf tekniği için uygun başlangıç kamışlarını tanıtacağım. Öncelikle şu anda kullanmakta olduğum kamışla başlamak istiyorum.

1-Kudos Light Style 1-7 Gr 225cm

Kudos Light Style 1-7 Gr
Kudos Light Style 1-7 Gr

Kudos Light Style 1-7 gram kamıştan başlamak istiyorum.
Kudos Light Style 1-7 Gram 225cm

Öncelikle fiyat olarak güncel olarak internette 220 tl ile 288 tl arasında bulunan bu kamış Lrf’ye yeni başlayacak olan kişiler için uygun kamışlardan birisi. Aksiyon olarak ortayla düşük arasında bir aksiyona sahip olan bu kamış ile yaptığım avlarda balığın vurma hissiyatı ve kıyılatma açısından beni tatmin etti. 1-7 gram olan modeli için şöyle bir durum söz konusu, taban ağırlığa inerken yani 1 gram ile 1.5 gram arasında bir jighead taktığımda oltamın ucuna takmış olduğum slikonu hissetmek biraz zorlaşıyordu bana göre sanki 1-7 gram değil de 2-7 gram gibiydi çünkü 2 gram jighead taktığımda tam olarak, evet oltamın ucunda bir şey var diyebiliyoruz.

Erim konusunda çok aşırı iyi olduğunu düşünmemekle beraber, kötü olduğunu da düşünmüyorum. Fiyat performans ürünü olarak öneremem bu fiyattan daha uyguna daha güzel kamışlar satın alabilirsiniz.

Erim 6/10
Hissiyat 7/10
Fiyat 4/10
Sağlamlık 7/10

2-Okuma Fuel Spin

okuma fuel spin 0-8gr
okuma fuel spin 0-8gr

Okuma Fuel Spin Güncel 150 160 tl aralığında
Okumanın yeni çıkarttığı bu kamış bana göre başlangıç seviyesi için en ideal kamışların başında gelmektedir. Atar aralığı olarak 2-12 gram ve 0-8 gram olmak üzere iki çeşit olarak piyasaya sürüldü. 0-8 gram olan kamışın boyu 213 cmdir. Gerek görüntü olsun gerekse sağlamlık olarak insanı mutlu eden bir yapıya sahiptir. Ağırlığı azaltmak ve iyi dengeyi sağlamak için 3 bölmeli EVA sapa sahiptir. Fuel Spin kamışlar Okuma Fuel Spin makaralarına uyacak şekilde tasarlanmıştır.

Kamışın erimi gerçekten çok iyidir. Sertlik yumuşaklık konusunda Okuma fuel spin 213cm 0-8gr Lrf olta kamışı solid uçlu kamıştır. Hassasiyeti yüksek, esnekliği yüksek kamışlardır. Jigheaddeki her hareketi, kuvveti olta kamışının ucunda hissedeceksiniz. LRF’ye yeni başlayacak kişilere kesinlikle bu kamışı öneriyorum.

Erim 9/10
Hissiyat 9/10
Fiyat 10/10
Sağlamlık 9/10

3-Albastar critical 2-11gr 210cm ve 240cm

Albastar Critical Kamış İnceleme
Albastar Critical Kamış İnceleme

Albastar critical 2-11gr 210cm ve 240cm güncel olarak 220 ile 250 tl arasında
Albastar Critical kamışları 2 farklı boyda piyasaya sunuldu. İnternette sağlamlığına dair 1.5 kg’luk bir pet şiyeyi kamışla kaldırdıkları bir video yayınlandı. Fiyat olarak uygun olması sebebiyle lrf tekniğine yeni başlayanların tercih ettiği bir kamış kendisi. Bu kamışı inceleme şansı yakaladığımda kamışın uçtan esneyen, halkaları ve sarımı kaliteli olan bir kamış olduğunu fark ettim. Kamış az esneyen bir yapıya sahip yani genellikle sert aksiyon seven kişileri tatmin edecek bir kamış. Fakat bu Albastar critical 2-11 gram olan modeli hissiyat açısından bana göre çok zayıftı 2 gram bir jighead ve yarım gram ağırlıkta slikonu suyla buluşturduğumda gerçekten jigheadi çok az hissedebiliyordum. Erim olarak biraz zayıf olduğunu 3 gram jigheadde hissettirdi. Balık tuttuğumda ise vuruşları tam olarak hissedemedim, balık iğneyi yutunca anca hissettim.

Erim 5/10
Hissiyat 5/10
Fiyat 8/10
Sağlamlık 8/10

SON 9 YAZI

EN ÇOK OKUNAN YAZILAR

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments