Kırlangıç Balığı

kırlangıç balığı

Kırlangıç balığı soğukolmayan denizlerde yaşar. İlginç köşeli robota benzer kafası vardır. Kırlangıç balığının vücudunun altında iki adet tüy gibi uzantı vardır.Bu tüyleri kum altında yaşayan yemleri tespit etmek için kullanılır.

Genellikle renkleri soluk değildir. Ve yüzgeçleri çok büyük ve renklidir. Kırlangıç balığı diğer balıklardan farklı olarak ses çıkarır. Kayda geçen en uzun kırlangıç 75 cm dir. Kırlangıç balığı derin su balığıdır. Saldırgan bir balıktır. Çoğu balıkçı kırlangıç balığını yakaladığında zehirli olduğunu zannederek atar. Halbuki eti çok lezzetlidir.

Kırlangıç balığı yumuşakçalar, kabuklular, kum kurtları ile beslenir. Ayrıca kalamar ve küçük balıklarlada beslenir. Kırlangıç balıkları soğuk mevsimlerde derinlere giderler. İlk bahar ve yazın fazla bulunurlar. Kırlangıç balığı genellikle kumlu alanlarda gezer.Etinin levrek etinden daha lezzetli olduğu söylenir.Kırlangıç balığı oltaya yakalandığında çok direnç gösterir. Kıyılarda pek gezmez.

Kırlangıç balığı genellikle tekne ile avlanan avcıların oltasına yakalanır. Sürüler halinde gezmezler. Kırlangıç balığı kumda gezdiğinden dibe yakın çaparilere yakalanma ihtimali yüksektir. Yem olarak sardalya, sülünes hatta tavuk eti bile kullanabilirsiniz. Rastgele!

SON 9 YAZI

EN ÇOK OKUNAN YAZILAR

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments