Japon Balığı

Japon balığı

Japon balığı sazan balığı ile akrabadır. Şekil olarak da sazana yakındır. Genellikle gri yeşil ve kahverengidir. Balıkların çifTleştirilmesi ile yeni renkler elde edilmiştir. Bu balığın kimilerinin gözleri dışarı doğru çıkıktır. Çiftleştirilme ile yaklaşık 120 çeşit üretilmiştir.

Uzun kuyruklu, aslan başlıklı, peçeli gibi çeşitli şekillerde olanları da vardır. Bu balık doğada çeşitli su bitkileri ve küçük böcekleri yer. Hatta sinek ve sivrisinek de yer. Bu balığın parlaklığının mevsimlere göre değiştiği söylenir. Japon balığı yaz ayları ve ilkbahar aylarında yumurtlar. Japon balığının yaşam süresi 25 yıl gibi uzun bir süredir.

Bu balıklar 30 cm’ye kadar büyüdüğü görülmüştür. Çok popüler bir hayvan değildir ancak besleyenleri de hiç az sayılmaz. Bu balıklar da doyma hissinin az olduğu söylenir bu yüzden Dikkatli olmak gerekir eğer çok fazla yem verirseniz doymak bilmeyen japon balığı hepsini yiyerek ölebilir.

Japon balığının parlak olan renkleri genetik bir sorundan dolayı ortaya çıktığı söylenir. Bu balık önceden havuzlarda beslenirken son yüzyılda küçük cam kaselerde bile beslenmektedir. Japon balıklarının istilacı bir tür olduğu söylenir. Japon balığının diğer balıkların yumurtalarını yedi söylenir.

SON 9 YAZI

EN ÇOK OKUNAN YAZILAR

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments