Hanoz Balığı

Hanoz Balığı

Hanoz Balığı (Serranus Scriba). Gövdesi uzun ve yuvarlağımsıdır. Hanoz balığının ağzı büyüktür ve büyük yemleri yiyebilir. Balığın gri, sarı ve kırmızı renkleri vücudunda simetrik olarak barındırır. 40 cm’ye kadar büyüyebilir. Ve hanoz balığının maksimum ağırlığı yarım kilodur.

Ortalama boyutlarının ağırlığı 90 gramdır. Hanoz balığı genellikle ufak balıklar kabuklu canlılar ve küçük Yengeçler ile beslenir.Çok saldırgan bir balıktır. Hanoz balığı Yeme çok çabuk atlar. Yazın başlangıcında ve ilkbahar sonunda sayıları çok olur. Hanoz balığı 30 ila 70 metre derinliği sever. Öğleden sonra veya sabah erken vakitte avı verimlidir.

Hanoz balığı her türlü yeme atlar. Eti çok yumuşak ve beyazdır. Mangalı güzel. Hanoz balığı genellikle liman kayalıkları ve kumlu diplerde gezer. Bu balığı çoğu balıkçı tanımaz şekli ve görüntüsünden dolayı ellemeden çıkartıp atar. Oysa honoz balığı zehirli değildir ve lezzetlidir. Kıyılardan fazla miktarda bulunmaz genellikle bir veya iki tanesi Liman kayalıkları gibi derinlerde avlanan balıkçılar tarafından yakalanır.

SON 9 YAZI

EN ÇOK OKUNAN YAZILAR

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments