Beta balığı

Beta balığı

Beta balığı (Siyam).

Bu balıklar çok küçük alanda hatta kaselerde bile yaşayabilir. Bilimsel adı Betta splendens‘tir. Bu balıkların ana vatanı Asya’dır. Genellikle göletlerde, durgun derelerin derin olmayan kısımlarında yaşarlar. Erkek betta balıkları yavrularını düşmanlardan korur. Bu balıklar geceleri uyur ve dinlenir gündüzleri uyanıktır.

Beta balıklarının bir kısmı doğadan yakalanırken bir kısmı ise güneydoğu Asya ve Tayland’da balık yetiştirme alanlarından getirilir. Beta balığı doğada genellikle böcek ve böcek larvaları ile beslenir. Sadece bitkisel şeyler yiyen balıklar genellikle ölür.

Beta balıklarında yemleme nasıl olmalı?

Balıklara gereğinden fazla yem atarsanız bu balığın akvaryumunda amonyak ve nitrat oluşturur. Bu da balıkların toksik etki yapar. Ölümüne neden olabilir. Bu balıklar iki 3 dakika arasında doyar.

Beta balıkları hangi balıklarla uyumludur?

Ortak yaşayabildikleri balıklar; Carry yayın balığı, lepistes ve kuhli loaches tir. Beta balığı çok meraklıdır. Akvaryumlarına türlü şeyleri koymanız onları sevindirecektir.

Beta balığı akvaryumu nasıl olmalı?

Balığınızın suyu iyi filtrelenmelidir ve balıkların mutluluğu için en az 15 litre olmalıdır. Akvaryum sıcaklığı iyi ayarlanmalıdır ve soğuk olmamalıdır. Evcil hayvan satan yerlerden satın alabilirsiniz.

SON 9 YAZI

EN ÇOK OKUNAN YAZILAR

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments