Balık bitmiş ya, eskiden ne balık vardı(!)

Arkadaşlarla balığa gitmişsinizdir yanınıza atıştırmalık yiyecek almışsınızdır balık tutmaktan keyif almayan bir arkadaşınız oturmuştur atıştırmalıkları löp löp yiyordur ve size olum bırakın işte balık yok gelin sizde atıştırın demektedir. Sizin tüm arzunuz o zaman oltaya bir balık vurması veya yanınızda bir kişinin bir balık yakalamasına bağlı kalmaktadır.

Malzemeleriniz eksiktir ve o balığı yakalayamadığınız için umutsuzca ve sabırsızca balık tutma eyleminden vazgeçer ve balık yok boşuna uğraşıyorum hissiyatına kapılırsınız. Sonra vay arkadaş eskiden ne balık vardı şimdi balık yok balık tutmak eskisi gibi keyifli değil dersiniz. Halbuki balığa en az sizin kadar azimli ve sabırlı bir arkadaş ile gittiğiniz bir gün saatlerce bir vuruş bile almamışken aynı azimle devam ederken (balığın değişkenlik gösteren bir zamanı vardır) balık saati başlar ve bir iki derken bir bakmışsınız kovanız dolmuş ve her balığı çekerken aldığınız haz inanılmaz boyutlarda keyif veriyor.

Yani anlatmak istediğim balık tutmak sabır ve azim işidir. Doğru ekipman, doğru yer ve doğru zamanda balık tutmaya çalışıyorsanız balık tutamamanız için hiçbir sebep olmaz. Saatlerce istavrit yakalamaya çalışırsın balık yok dersin ama adamın birisi gelir peş peşe çinekop alır yanında. Bu senin yanlış ekipmanla avlanmaya çalıştığını gösterir. Saatlerce çinekopa atarsın hiç bir vuruş bile alamazsın adam saatinde gelir 1 saatte istediği balığı alır gider(doğru zamanda gelmişlerdir).

Balık dipte mi yüksekte mi derinde mi kıyıda mı bunlara göre avlanılması gerekiyor tüm gücünle oltayı ileri atman sana avantaj sağlamayı bırak belki dezavantaj olacak bilinçli avlanmak balık tutmayı sevdirir.

SON 9 YAZI

EN ÇOK OKUNAN YAZILAR

Sorry. No data so far.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
İdris Kaymazalp
İdris Kaymazalp
1 yıl önce

Hakikaten admin balık bitmiş. Eskisi gibi değil. Böylesine güzel paylaşımlarınız için teşekkürler.