Albastar Critical Kamış İnceleme

Albastar Critical Kamış İnceleme

Albastar critical 2-11gr 210cm ve 240cm

Albastar Critical kamışları iki farklı boy ile piyasaya çıktı.Bu kamışlardaki en büyük özelliği 1.5kg bir ağırlığı kaldırdığı video oldu

Bu kamışlar 2-11gr atar aralığında ve iki farklı boyda 210cm ve 240cm olarak satışa çıktı.

Fiyat olarak en uygun lrf kamışlarından biri olması sebebiyle bu kamışa ilgi çok oldu. Çok fazla kişi aldı ama internette araştırdığımızda çok az kişi kamışı yorumladı.

Kullandığım 210cm boyundaki kamış 140 tl civarında olmasından dolayı en uygun lrf kamışlarından birisiydi. Nasıl bir kamış olduğunu çok merak ediyordum.
Denizde av yapma şansı yakaladım ve kamışı test ettim. Videosunda 1.5kg ağırlık kaldırabilen bir kamışın çok esnek olup hissiyatının çok düşük olmasından çok korkmuştum.

Bu kamış uçtan esneyen işçiliği kaliteli duran bir kamıştı. Hatta kendimce bu kamış baya kaliteliymiş dedim. Kamışın hepsinin esnememesi yani sert olması önce hoşuma gitti.
Atış esnasında kamış çok esnemiyor. Hatta hiç esnemiyor. Uçtaki iki yada üç halka esniyor. Erim iyiydi. Ama 1gram-1.5gram gibi ağırlık atacaksanız bu kamış hissiyatta biraz zayıf olacaktır.

Orta seviyede bir kamışla atabileceğim mesafelere atabiliyordum.

Hissiyat konusunda biraz sıkıntı yaşadım. Kamış aksiyonda ilk iki üç halkalık kısımda esnedi. 4gramdan sonra 2 grama düştüğümde hissiyat epeyice zayıfladı.

Üst atarı zorlamaya çekindim ve 10gr üzerine çıkılmaması bu kamışı zorlayarak kırmaya kadar gidilebileceği yönünde düşüncelerimi de paylaşayım. Bu kamış 2-11 yerine sanki 3-10 gibiydi. Yani fiyatına göre düşünüldüğünde alınabilecek bir kamış.

Yeni başlayacaklar için sert kamış arıyorlarsa tercih edilebilecek bir kamış.Bu fiyata bu performans bence gayet yeterli.

Yeni başlayanlara önerebileceğim en uygun kamış. Hangi makine ile kombin olur derseniz ise her makineyle kombin olur ama sonuçta başlangıç için olduğu için fiyatı uygun
bir makine ile acemiliğinizi atarak daha üst segmentlere geçiş yapabilirsiniz. Bu tür bir kamış lrf avcılığına yeni başlarken tercih edilebilir.

SON 9 YAZI

EN ÇOK OKUNAN YAZILAR

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments